Základné info

Thajsko sa nazýva "krajina úsmevov" a je dovolenkovým rajom pre turistov z celého sveta. Časové pásmo je +6 hodín cez zimný čas a +5 hodín počas letného času. Thajský budhistický kalendár je 543 rokov pred našim. Thajská kuchyňa je pestrá, čerstvá s množstvom zeleniny a značne ostrá. Očkovanie nie je potrebné pri bežných turistických zájazdoch, ale odporúčame proti tetanu a hepatitíde. Taktiež odporúčame cestovné poistenie na celú dobu pobytu. Vstupné víza do 30 dní pobytu nie je potrebné vybavovať. Ak plánujete ostať dlhšie o víza požiadajte na konzuláte Thajského kráľovstva v Bratislave v budove Incheby. Budete potrebovať jednu fotku, vyplnený formulár ktorý nájdete na stránke konzulátu, platný cestovný pas a poplatok za vybavenie víz. Vybavenie trvá jeden týždeň. V prípade potreby aj na počkanie za dodatočný príplatok 10 Eur. Na jeden vstup môžete v krajine ostať dva mesiace no môžete si ho predĺžiť na imigračnom ešte o jeden mesiac a môžete zíkať maximálne tri vstupy. Po vyčerpaní každého vstupu je potrebné prekročiť hranicu. Spolu tak môžete v krajine ostať 180 dní (6 mesiacov) a s predlžovaním na imigračnom až 270dní (9 mesiacov). Internetové pripojenenie nájdete skoro všade a takisto bezproblémové je aj telefonovanie ktoré vám poskytnú rôzni operátori. Čo sa týka elektrického napätia nepotrebujete žiadne prevodníky. Čo sa týka pitnej vody neodporúčame piť vodu z vodovodu, ale iba balenú ktorú kúpite na každom kroku. Vodu je taktiež možné doplniť v automatoch na vodu, kde liter aj pol pitnej vody stojí 1bath. Majú modrobielu farbu, nachádzajú sa na uliciach a veľkosťou pripomínajú naše automaty na kávu.

Vyvrátenie mýtov a predsudkov.
1. všade dievčatá čo predávajú potešenie za peniaze - väčšinou v oblasti Pattaya a Phuket, kde veľa turistov cestuje za týmto druhom zábavy, ale veľa ich je aj u nás akurát sa tvárime že nie. Inak Thajsko poskytuje oveľa množstvo iných aktivít ako sa zabaviť a stráviť čas.
2. džungľa, samá džungľa - nie je to celkom tak, kvalita ciest porovnateľná s Rakúskom, siete obchodov 7eleven (niečo ako malé tesco, mikro kaufland a pod) nájdete skoro všade
3. špatné zdravotníctvo - veľký omyl, takú kvalitu zdravotnej starostlivosti som u nás nevidel ani na platenej klinike, jednoducho radosť byť v nemocnici. Lekári sú k dispozícií 24 hodín denne. Odporúčame samozrejme mať cestovné poistenie. Komunikovať je možné v angličtine. 
4. je tam bezpečné cestovať? - áno je, nikde som sa necítil bezpečnejšie, či už cez deň deň alebo v noci
Menový kurz:​ za 1 EURO dostanete okolo 39 Bathov (záleží podľa aktuálneho kurzu), ale keďže je Thajský Bath na tom dobre čakajte skôr menej.
​Kde si zameniť peniaze?: ​Peniaze si môžete zamenit na letisku. Ale odporúčame zameniť maximálne 30-50 Eur aby ste mali na taxik, kávu, cigarety a niečo po zub, prípadne ubytovanie. Všetky ostatné peniaze je najvhodnejšie zameniť v zmenárňach v meste kde nájdete lepší kurz. Pokiaľ nemáte hotovosť môžete peniaze vyberať z bankomatu. Je to pohodlné a je tam dobrý kurz. Odporúčame vybrať maximum čo bankomat dá. Všetky bankomaty majú limit na jeden výber 20000 Bathov. Jedine v bankomatoch Bangkok Bank je možné vybrať 25000. Prečo vám radíme vybrať maximum? Pretože za každý výber v bankomate platíte poplatok banke 150 Bathov. Nie je to veľa, ale za ušetrené peniaze sa môžete dobre najesť, alebo si dať tri pivá alebo si prenajať motorku na jeden deň.

​Čo si dokážem kúpiť za 1Euro/40Bathov?: polievku, jedlo v stánku na ulici, veľké pivo, 100%ný ovocný džús (pol litra), liter benzínu a veľa  iných vecí.

​Ako sa po Thajsku pohybovať:
na veľké vzdialenosti na ušetrenie času odporúčame lietadlo. Cena letenky z Bangkoku kade tade po krajine stojí cca 50 Eur.
Pre ušetrenie peňazí sa dá presúvať po krajine aj autobusom alebo vlakom. Príklad ceny za lístok: Bangkok - Chiang Mai, vzdialenosť okolo 700km, čas 12 hodín - cena cca 20 - 25 Eur.
Prenájom skútra v mieste pobytu: 200/250Bathov (cca 5 - 7 Eur) / deň